rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss


Serce się z żalu ściska i tylko modlitwą można ukoić żałobę, jednak równocześnie nasuwają się pytania, na które trudno znaleźć odpowiedź, a pytanie podstawowe brzmi : Czy w tak krótkim czasie nie nastąpiło zbyt wiele zbiegów okoliczności przed i po tej tragicznej katastrofie lotniczej samolotu z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i z elitą polskiej opozycji na pokładzie ?

Warto przypomnieć chronologię wydarzeń :

1. Najpierw Premier Rosji Władimir Putin dokonał podziału polskich elit zapraszając na uroczystości rocznicy 70 lecia zbrodni katyńskiej Premiera R.P., a zupełnie pomijając w zaproszeniu Prezydenta R.P.

2. Następnie Ambasada Federacji Rosyjskiej w Polsce cynicznie twierdziła, że nic nie wie o tym, iż Pan Prezydent Lech Kaczyński zamierza przybyć do Katynia w kwietniu 2010 roku .

3. W rezultacie rosyjskich intryg przewidziano dwie odrębne uroczystości :

a) pierwszą w dniu 7 kwietnia 2010 roku z udziałem premierów Polski i Rosji,

b) drugą na 10.04.2010r z udziałem Prezydenta R.P. , ale Prezydent Rosji Miedwiediew w ogóle nie wyraził ochoty do spotkania się w Katyniu z głową Państwa Polskiego .

4. Przed katastrofą polskiego samolotu w Smoleńsku w dniu 10.kwietnia 2010roku nie było takiej mobilizacji rosyjskich służb jak przed przybyciem Władimira Putina .

5.Jeżeli prawdą jest( jak głoszą media), że strona białoruska i strona rosyjska ostrzegała polskich pilotów, że warunki pogodowe są niesprzyjające, to dlaczego zezwolono na lądowanie samolotu prezydenckiego na lotnisku w Smoleńsku ???

6. Dlaczego wojskowe dowództwo rosyjskie nie zamknęło lotniska w Smoleńsku na czas pogarszających się warunków pogodowych, ani nawet nie wydało zakazu lądowań ze wzgledu na mgłę ?

7. W jakim celu rosyjskie media rozpowszechniają oszczerstwa, że polscy piloci lądowali wbrew zaleceniom rosyjskich kontrolerów lotów w Smoleńsku???

Warto w tym miejscu wyjaśnić, że w ruchu lotniczym nie decydują „zalecenia" albo „sugestie do lądowania gdzie indziej" , natomiast liczy się konkretny komunikat :

ZGODA NA LĄDOWANIE, lub BRAK ZGODY LOTNISKA NA LĄDOWANIE SAMOLOTU ! Żaden polski pilot nie podejmie się podejścia do lądowania bez konkretnej zgody odpowiednich służb danego lotniska ! Nie ma żadnych wątpliwości, że doszło do manewru podejścia do lądowania, a zatem sugerowanie, że polscy piloci lądowali niezgodnie z wolą wojskowych kontrolerów lotu ze Smoleńska jest zwykłą insynuacją ! Natomiast jeśli lądowanie miało charakter awaryjny, to z kolei rosyjscy kontrolerzy lotu na pewno dostali informację o ewentualnej awarii statku powietrznego i wtedy również twierdzenia o lądowaniu wbrew zaleceniom kontrolerów są insynuacją !

8. Służby specjalne Rosji według relacji świadka katastrofy z Polski, odebrały mu kasetę z kamery, którą filmował miejsce tragedii .

9. Służby specjalne Rosji utrudniały przez pewien czas. dostępu do miejsca katastrofy lotniczej polskiej telewizji, a nadgorliwi funkcjonariusze nawet zasłaniali obiektyw kamery . Co chciały ukryć specsłużby Rosji przed polskimi dziennikarzami ?

10. Pomimo faktu, że samolot był własnością R.P., to Rosjanie przejęli czarne skrzynki bez czekania aż pojawią się eksperci lotnictwa z Polski.

Należy z szacunkiem odnieść się do faktu, że prezydent Miedwiediew ogłosił na dzień 12.04.2010żałobę narodową w Rosji w związku z katastrofą polskiego samolotu. Pożegnanie z wojskowymi honorami przez Władimira Putina trumny z ciałem Prezydenta R.P. Lecha Kaczyńskiego na lotnisku w Smoleńsku było godne męża stanu, ale nie zwalnia nas żyjących z obowiązku zbadania i wyjaśnienia wszystkich zbiegów okoliczności w tej gigantycznej tragedii całej Polski !

Chciałbym w tym miejscu przekazać wyrazy współczucia wszystkim rodzinom tragicznie zmarłych w wyniku katastrofy samolotu Prezydenta R.P. . Oni wszyscy zginęli podczas służby dla Narodu Polskiego .

Cześć ich pamięci !

Rajmund Pollak

2010-04-11 | Dodaj komentarz
sAeeFujh
2014-06-03 21:03:22
I was so confused about what to buy, but this makes it undsnetardable.

Nigdy nie zapomnę tych kilku spotkań i zaszczytu osobistych rozmów z księdzem prałatem Zdzisławem Peszkowskim, jakie dane mi było przeżyć. Moim zdaniem ks. Zdzisław Peszkowski najwięcej ze wszystkich Polaków uczynił dla odkrycia całej prawdy o zbrodni w Katyniu , dla godnego uczczenia pomordowanych oficerów, a jako kapłan zasługuje na kanonizację . Otrzymałem od tego cudem ocalałego z Katynia prałata kilka książek i jego osobistą dedykację na zeszycie 11 , który nosi tytuł: „Golgota Wschodu" .

Warto teraz ujawnić pomijane przez media i zakrywane przed opinią publiczną zaniechania i zaniedbania odsłonięte w „Golgocie Wschodu" wydanej w 2003 roku !

W rozdziale „Prawda, Pamięć, Prawo, Przebaczenie" ks. Zdzisław Peszkowski napisał m.in.:

..."spotykamy się, by dać świadectwo zbrodni dwóch najpaskudniejszych totalitaryzmów XX wieku, których symbolami są Auschwitz-Oświęcim i Kosogory-Katyń. I jeśli mówimy o tym pierwszym miejscu- Oświęcimiu, to automatycznie bierzemy pod uwagę wszystkie miejsca kaźni totalitaryzmu spod znaku swastyki. Podobnym symbolem zbrodni w Golgocie Wschodu jest Katyń . To co nas przerażało i odpychało, cała filozofia Herrenvolku- nadludzi- stała się w Oświęcimiu synonimem zła, zła potępionego przez cały świat i ukaranego .

Drugie słowo to Katyń - symbol pogardy dla życia ludzkiego, pogardy dla jednostki. W dodatku ten symbol zła przez cały XX wiek był zakłamany, utajniony, przeinaczony, oszukiwany, wręcz gloryfikowany. Tak kombinowano i to w naszym kraju, że sprawa katyńska była, a właściwie jej nie było. [...]

... kiedy mówię o Katyniu, dziękuję, że dobry Bóg dał mi tę łaskę, że mogłem tam być jako kapłan pomordowanych, mogłem dotknąć każdej czaszki, namaścić, okolić różańcem, który mi dał Ojciec Święty, pobłogosławić każdą kość . Kiedy tam przyszedłem, wiedziałem, że wszystko tam musi pozostać święte.[....]

.... A ludobójstwo na oficerach polskich zaczęło się w Zakopanem ! Było to 20 lutego 1940 roku. Przyjechali tutaj bynajmniej nie na narty, ale na III Konferencję Metodyczną-NKWD i Gestapo. Podczas 6 tygodni obrad zrobili dokładny plan zbrodni katyńskiej, Sonder-Aktion AB. Dali także założenia, by nasz naród, całą Polskę wyniszczyć, aż do 1975 roku, by nas w Eropie nie było.[....]

Jeśli chodzi o prawo, to jeszcze raz wam powtarzam- nasz rząd jakikolwiek był, nie miał odwagi zażądać tego jednego zdania, że te 9 milionów wymordowanych i zaginionych w Golgocie Wschodu Polaków, to jest po prostu nie załatwiona sprawa. Nie wiem, jak tam teraz nasze rządy pójdą, będą pchały się do Europy, a nie załatwią swoich spraw, choćby tylko dla stwierdzenia faktów. [...]

....Boże Świety ile miałem z nimi kłopotu, bo z prokuratorem Śnieżko też był problem.[...]

...Od Rosjan wyprosiłem akta i oni myśleli że tak musi być. I dobrze myśleli. Prokuratorzy rosyjscy, którzy ze mną ekshumację robili, wszystkie sprawozdania z ekshumacji przynieśli i złożyli przed moim ołtarzem. Na dwu stołach leżało 9 czy 10 teczek, a w nich było wszystko spisane: co znaleźli, jak robili itd. - to było ich sprawozdanie. I aż się wierzyć nie chce . Na ostatnim zebraniu, które pan premier Buzek prowadził, w pewnym momencie pani Alicja Grześkowiak zapytała- a jak to jest z tymi dokumentami ? I wtenczas dowiedzieliśmy się od pani Żochowskiej, że te dokumenty zostały odesłane, a myśmy...zapomnieli zrobić nawet kopii. Takie postępowanie powinno być karalne ! A ja jak to usłyszałem, to tylko „Zdrowaś Mario" odmówiłem i „Przebacz nam Panie" . Te dokumenty można było przywieźć, można było je mieć... [...]

...Ten, który nie kocha tego , co składa się na jego dzieje, ten nie żyje życiem kraju. Tak nam to wytłumaczył Ojciec Święty w Bydgoszczy ...[....]

....Katyń jest miejscem wielkiej prawdy naszego narodu. Ale ta prawda musi być nasza, musimy jej szukać, musimy zadbać o nią i utulić w najpiękniejszy sposób naszą modlitwą..."

W innym rozdziale „Golgoty Wschodu" pt. „Zbrodnia nie ukarana" były minister sprawiedliwości RP Jan Piątkowski napisał m.in. :

„... W 1945r. w Norymberdze rozpoczęły się procesy przeciwko zbrodniarzom hitlerowskim. Główny oskarżyciel z ramienia Związku Sowieckiego Roman Andrejejewicz Rudenko oskarżał o zbrodnię katyńską Niemców - 537 batalion saperów. Był to ten sam prokurator, który w 1940 roku wydawał wyroki śmierci na Polaków i był obecny przy ich wykonaniu. [...]

....Trybunał w Norymberdze nie osądził zbrodniarzy stalinowskich winnych popełnienia zbrodni w Katyniu. Oswiadczył jedynie, że nie będzie Niemcom udowadniał tej zbrodni. Tymczasem 6 decydentów, którzy podpisali uchwałę Biura Politycznego KC WKB(b) tj. Stalin, Woroszyłow, Mołotow, Mikojan, Kalinin, Kaganowicz oraz twórca tej uchwały i jej bezpośredni wykonawca- Beria powinni być oskarżeni przed Trybunałem w Norymberdze o sprawstwo kierownicze w popełnieniu zbrodni katyńskiej, zbrodni przeciwko ludzkości, w wyniku której zostało zamordowanych strzałem w tył głowy 25.700 Polaków, kwiat i duma narodu polskiego [...]

....Zbrodnia katyńska została objęta najwyższą tajemnicą państwową w PRL . Za jej ujawnienie ludzie szli do więzienia, a nawet tracili życie. [....]

...Kolejni prokuratorzy generalni wolnej i suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej od 1989 roku nie uznali za stosowne zarządzić polskiego śledztwa w sprawie zbrodni katyńskiej...[...]

....Na zastój ze strony polskiej w sprawie katyńskiej zwrócił mi uwagę ksiądz prałat Zdzisław Peszkowski, jedna z niedoszłych ofiar tej zbrodni....[....]

...Zarządzając wszczęcie polskiego śledztwa, realizowałem również oświadczenie Sejmu Rzeczypospolitej z 16 X 1992 r. [...]

....Wszczęcie polskiego śledztwa było także wypełnieniem zapisu deklaracji polsko-rosyjskiej z dnia 25 VII 1993 r., podpisanej przez prezydentów : Lecha Wałęsę i Borysa Jelcyna. Znów była w niej mowa o ukaraniu, bo zapisano w niej : „ W atmosferze obustronnego zrozumienia i dobrej woli zostały wyjaśnione okoliczności zbrodni katyńskiej, której sprawcy zostaną ukarani". [....]

.... Dnia 2 IX 1993 r. prokurator Prokuratury Wojewódzkiej w Warszawie wszczął śledztwo w sprawie katyńskiej. [...]

..... Po przegranych przez prawicę we wrześniu 1993 r. wyborach parlamentarnych nastąpiła zmiana rządu. Na stanowisko ministra sprawiedliwości został powołany Włodzimierz Cimoszewicz z SLD. Obowiązki ministra sprawiedliwości przekazałem nowemu ministrowi w dniu 27 X 1993r. Nowe władze postanowiły szybko i możliwie racjonalnie zakończyć wszczęcie dopiero co zaczętego śledztwa .[...]

...16.02.1995 r. prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Bogusław Michalski uchylił postanowienie prokuratora wojewódzkiego w Warszawie z dnia 2 IX 1993r. o wszczęciu śledztwa w sprawie zbrodni katyńskiej . Postanowienie to uchylił prokurator prokuratury Apelacyjnej w trybie nadzoru. W uzasadnieniu postanowienia stwierdzono, że:

„ Jest prowadzone śledztwo przez Prokuraturę Rosyjską, a sposób prowadzenia tego postępowania upoważnia w pełni do oceny, że doprowadzi ono do wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności popełnienia zbrodni i ustalenia osób odpowiedzialnych za jej dokonanie"....[...]

....W tym stanie rzeczy, zbrodnia katyńska, jedno z najbardziej tragicznych zdarzeń w historii narodu polskiego i towarzyszący jej wątek prawno-karny, zostały ujęte w klamry wyznaczone przez decyzje polityczne....."

Warto zapoznać się również z „Modlitwą jeńca" , znalezioną przy zwłokach kapitana marynarki wojennej Bronisława Józefa LUBIŃKOWSKIEGO wykopanych 10 V 1943 r. w Kosogorach-Katyniu ( AM - 2261 )

„ Modlitwa jeńca"

Tęsknoty żarem serce płonie

I cichych westchnień dąży głos

Do Polski - hen, ku morza stronie.

Gdzie żona, dzieci, drżą o los

Niepewny swój;- wśród tych zostali,

Co pierwsi na Ojczyzny zew

Honoru broniąc, Polskiej fali,

Złożyli mienie, życie, krew !

Czy dziś najdrożsi żyją jeszcze

Czy zyciem uiścili dług

Ojczyźnie? Lęki i złowieszcze

Mnie dręczą sny ;- a tylko Bóg

Ukoić może serca drżenie

I rozpacz! - dzisiaj z obcych stron

Z niewoli więzów, - z pohańbienia

Modlitwy ślę przed święty Tron !

Boże! Otocz łask promieniem

Rodziny nasze i nasz lud;

Za krew i łzy, za miast zniszczenie

Najeźdźcom pogrom, - ponów cud

Z przed lat dwudziestu! - Za swe winy

Niewoli kornie zniesiem czas,

Lecz ratuj, Panie nam rodziny,

Do Polski cało sprowadź nas !

I mękę naszą skróć o Panie!

W ofierze dajem znój i trud,

Lecz spraw, niech Polska z gruzów wstanie

I ujrzeć daj Wskrzeszenia Cud !

Nieśmiertelnym bohaterom „Westerplatty" I Obrońcom Polskiego Wybrzeża i morza Poświęcam tę modlitwę

Warto przypomnieć, że dnia 17 września 1939 roku Armia Czerwona dokonała agresji na Polskę i Związek Radziecki czyli sowiecka Rosja, tak jak hitlerowskie Niemcy odpowiada za wybuch II Wojny Swiatowej !

Cytaty i fakty wybrał :

Rajmund Pollak

2010-04-07 | Dodaj komentarz
iIKKtfxwXL
2014-06-02 13:39:11
pisze:spoko zapiera dech w piicsearh taki widok i pomyśleć czesto jestem w odrzekoniu i na zamku byłam kilka razy i nigdy niewzruciłam uwagi na to że można zobaczyć tatry nastepny raz wybiore się jak bedzie dobra widoczność i może uda się zobaczyć gf3ry

Życzę wszystkim Czytelnikom i całej Redakcji radosnych , spokojnych i pełnych Błogosławieństwa Bożego Świąt Wielkanocnych .

Chcę podziękować za wszystkie komentarze zarówno popierające moje poglądy jak i te krytyczne .

Proszę mi wierzyć, że cenię każdego, kto zadaje sobie trudu zarówno polemiki jaki i krytyki, a wyrazy poparcia też traktuję jako zobowiązanie do refleksji i dalszego rozwoju własnych horyzontów .

Wiem, że stosuję nieraz twarde i mocne wyrażenia, ale staram się być szczery i nie obwijać pewnych spraw w bawełnę .

Jeśli czasem kogoś uraziłem, to przepraszam i jestem gotów do pojednania, ale pojednania nie można mylić z wyrzeczeniem się własnych zasad i poglądów .

Można przecież mieć różne poglądy i ze sobą polemizować, a równocześnie być zdolnym do ugodowego rozwiązywania konfliktów .

Takim dobrym czasem do wzajemnego zrozumienia jest wspomnienie Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa .

Życzę aby na naszym ukochanym Podbeskidziu w każdej rodzinie i w każdym domu panowało w te Święta Wielkanocne szczere i radosne zrozumienie, a ludzie samotni oraz ci wszyscy , którzy cierpią niedostatek, aby znaleźli pomocną dłoń , aby mogli również świętować .

Niech ta Wielkanoc przyniesie wszystkim Polakom nadzieję na dobrą przyszłość .

Rajmund Pollak

2010-04-02 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

W strożytnym Rzymie panowała zasada, że prawo jest dla maluczkich , a nie dla cezara !

Czy od tamtych czasów wiele się zmieniło ?

Całkiem współcześnie, gdy robotnik lub strażnik ukradł z fabryki na przykład oponę lub część samochodową wartą ponad 250 złotych, to Prokuratura działała sprawnie i stawiała przestępcy akt oskarżenia i złodzieje lądowali słusznie za kratkami .

Inaczej się sprawa miała, gdy ponad 25.000 pracowników Fabryki Samochodów Małolitrażowych zostało pozbawionych ich praw własnościowych do puli 15% bezpłatnych akcji pracowniczych prywatyzowanego FSM SA z siedzibą w Bielsku-Białej. Mimo , że Najwyższa Izba Kontroli wykazała ewidentne naruszenia prawa w toku międzynarodowych negocjacji, to żaden minister RP ani żaden Włoch nie usłyszał nawet aktu oskarżenia, bo Prokuratura Warszawska umorzyła sprawę !

Gdy były minister Drzewiecki nazwał Polskę na wczasach w USA ..."dzikim krajem"..., to Prokuratura też bardzo szybko i sprawnie umorzyła sprawę znieważenia przez Mirosława Drzewieckiego Państwa Polskiego, bo przecież u nas nie ma zwyczaju wsadzania do kryminału ani byłych, ani aktualnych ministrów !

Moim zdaniem Prezydent RP powinien wszcząć procedurę pozbawienia byłego ministra sportu obywatelstwa polskiego za wypowiedź w USA, godzącą w dobre imię R.P. .

Trwa afera hazardowa, ale chyba się nie pomylę , gdy wyrażę przypuszczenie, że ani Drzewiecki ani żaden lider jakiejkolwiek wiodącej partii politycznej nie będą postawieni w stan oskarżenia, o ile w ogóle zostaną wymienione ich nazwiska w raporcie Komisji Hazardowej, bo prawo jest głównie dla .... .

Żaden generał WRON-y nie został skazany za zbrodnie stanu wojennego .

Ani jedna sędzina, ani jeden sędzia i żaden prokurator nie został skazany za to, że zamykali do więzień w stanie wojennym i zaraz po jego odwołaniu niewinnych ludzi za działalność opozycyjną i niepodległościową !

Żaden polityk nie poniósł odpowiedzialności prawnej za doprowadzenie do upadku polskiego przemysłu włókienniczego , stoczniowego, wyprzedaż większości banków w obce ręce itd. itp

Warto również wspomnieć o sprawie posiadania i spożywania narkotyków przez jednego z obecnych senatorów , która też została umorzona, bo jak się okazało inne prawo jest dla narkomanów maluczkich, a inne dla narkomanów z kręgów wladzy .

Obowiązuje niestety dalej ta starorzymska zasada, tyle że teraz tych.... "cezarów" , którzy unikają postawienia przed wymiarem sprawiedliwości jest coraz więcej i to niestety wcale nie jest Prima Aprylis !

Jako Prima Aprylis można natomiast potraktować przeprosiny imć Mirosława Drzewieckiego, który powinien ze wstydu wrócić do USA i tam przepraszać do końca życia w każdej gazecie i w każdej telewizji za to, że stał się niegodny posiadania obywatelstwa polskiego !

Rajmund Pollak

2010-04-01 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

We czwartek 25.marca 2010 roku m.in. za środki pomocowe odbyła się w Bielsku-Białej międzynarodowa konferencja na temat uzależnień .

Jak za starych "dobrych" czasów miała charakter kursokonferencji z udziałem wybitnych specjalistów z Norwegii , Ukrainy, Rumunii, Niemiec , Polski itd.

Osobiście zaciekawił mnie fakt, że tak ważne dla walki z uzależnieniami , międzynarodowe spotkanie odbyło się w jednej z restauracji , a nie w jakiejś instytucji zajmującej się zwalczaniem uzależnień lub chociażby w Ratuszu .

Zadałem kilka pytań niektórym uczestnikom tej niezwykle ważnej konferencji i odpowiedzi mocno mnie zdumiały.

Otóż okazuje się , że środki pomocowe, jakie pochłonęła ta konferencja nie zostały przeznaczone na leczenie narkomanów, alkoholików, ani uzależnionych od opium , lecz na delegacje służbowe, hotele, oraz oczywiście koszty konsumpcji dla uczestników międzynarodowej konferencji .

Zatem izba wytrzeźwień w Bielsku-Białej nie dostanie z tej konferencji ani złotówki pomocy międzynarodowej na zatrudnienie specjalisty od leczenia alkoholików, natomiast urzędnicy miejscy, którzy uczestniczyli w tej konferencji mieli m.in. możliwość podyskutowania z wybitnymi specjalistami z innych krajów na przykład na temat pozyskania środków unijnych na zorganizowanie następnej konferencji poświęconej walce z uzależnieniami .

We środę 24 marca miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu z panem posłem Ludwikiem Dornem , który ujawnił , że gospodarka Afganistanu opiera się w dużej mierze na produkcji opium i innych narkotyków .

Jest to wiadomość na tyle ważna, że znając upodobania żołnierzy USA do palenia opium i "marychy" należałoby jaknajszybciej wycofać Wojsko Polskie z Afganistanu, aby nasi amerykańscy sojusznicy nie zarazili Polaków tym groźnym nałogiem .

Wracając natomiast do konferencji na temat walki z uzależnieniami, to dziwię się , że nie uczestniczyli w niej ani alkoholicy ani narkomani, bo to od nich można najwięcej się dowiedzieć jak wpadli w te nałogi i na tej podstawie opracować metody walki z uzależnieniami .

Jeden z uczestników konferencji nie wyraził zainteresowania zajęcia się poruszającymi się "wężykiem" miłośnikami codziennej dawki alkoholu w każdej postaci, gdyż spieszył się na dokończenie dyskusji na temat pomocy osobom uzależnionym od uzależnień .

Rajmund Pollak

2010-03-26 | Dodaj komentarz
bogdanborgosz
2010-03-27 12:13:18
Pane Rajmundzie, az nie mogę uwierzyć, że nęka Pan tak zasłużonego orędownika władzy ludowej, nawet najmłodsi obywatele Polski rozumieja obecnie sens komendy na zakończenie ostatniego zjazdu pzpr: "sztandar wyprowadzić"! - w domyśle - "my zostajemy". Gmina Buczkowice: Józef Stec Z wykształcenia prawnik. Wraz z utworzeniem województwa bielskiego w 1975 roku powierzono mu funkcję dyrektora Wydziału Budżetowo-Gospodarczego w Urzędzie Wojewódzkim w Bielsku- Białej. Piastował stanowisko kierownika Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Komunikacji oraz zastępcy Naczelnika Powiatu. Na początku roku 1994 pełnił funkcję dyrektora Wydziału ds. Ekonomicznych Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej, a pod koniec roku otrzymał stanowisko Dyrektora Wydziału Finansowego w Urzędzie Wojewódzkim, które piastował aż do 1998 roku. Jako przedstawiciel Wojewody Bielskiego pełnił m.in. funkcję przewodniczącego Rady Społecznej Beskidzkiego Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Jaworzu. Stał również na czele Rady Nadzorczej Beskidzkiej Giełdy Hurtowej w Bielsku-Białej. Od dzieciństwa jest związany ze Związkiem Harcerstwa Polskiego a obecnie pracuje w Kręgu Seniorów Harcerstwa w Bielsku-Białej. Związany z Gminą Buczkowice, pełnił funkcję przewodniczącego Rady Sołeckiej w Buczkowicach. Szereg jego inicjatyw na terenie gminy sprawiły, że pod jego kierownictwem Rada Sołecka w Buczkowicach została wyróżniona zbiorową Złotą Odznaka Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Inicjator powstania w roku 1989 Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego „Zagroda", w którym pełnił funkcję prezesa. Jest autorem przedsięwzięcia „Buczkowice na szlakach państwa łodygowickiego" oraz przewodnika turystycznego. Publikował miesięcznik „Gromada", kwartalnik „Zapiski z dziejów", album „Wiekowe siedliska mieszkańców Buczkowic. Świątki przydrożnej kapliczki" a w 2008 roku „Cześć i pamięć" poświęconą II wojnie światowej. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim, Medalem dla obronności kraju i Obrony Cywilnej oraz Srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.
bogdanborgosz
2010-03-27 12:24:29
A coż to znaczy za dawnych "dobrych" czasów? Może to wtedy, kiedy już prawie powstał pod pieczą generałów Baryły i Oliwy tajny Wypleniacz Robotników Ogarniętych Nałogami. Nie powstał. Skrót był na coś tam innego przeznaczony. Nałogi i tak skutecznie zwalczano. z sukcesem. Codziennie. Do trzynastej zero-zero.
Rajmund Pollak
2010-03-30 09:00:39
Ciekawe co ma do powiedzenia rzecznik prasowy Prezydenta Miasta na temat międzynarodowej konferencji, dotyczącej uzależnień ? Czy walka z narkomanią i alkoholizmem będzie priorytetem dopiero w kampanii wyborczej ???
0DPT4M6B
2014-06-03 12:34:04
It's great to find an expert who can exlaipn things so well

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516279
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała